Bu Site Tamamen Fake(sahte) amaçlı açılmıştır :) Herkes nasıl ders geçmek için çalışma notu arayışına girip derste not tutup,defter kitap herşeye çalışıyorsa sizlerde çalışacaksınız beleşe ders geçmek yok :)
PARAZİTLERE HAYIR !! :)

1 Mart 2012 Perşembe

2012 Komiser Yardımcılığı Sınavı Başvuruları başladı

2012 Komiser Yardımcılığı Sınavı Başvuruları başladı; Başpolis Memurları ve Polis Memurlarının Komiser Yardımcılığı Rütbesine Yükselme Sınavı 25 Mart 2012 günü, EĞİTEK’in belirleyeceği 17 il merkezinde yapılacak. Müracaatlar 03 Mart 2012 tarihine kadar Polis Bilgi Sistemi POLNET üzerinden, Personel Bilgi Sistemi kullanılarak Komiser Yardımcılığı müracaat modülü üzerinden yapılacak. 03.03.2012itibariyle 37 yaşından gün almamış adaylar (02.03.1975 tarihinden sonra doğanlar ) 25 Mart 2012 tarihinde EĞİTEK tarafından düzenlenecek yazılı sınav sonucuna göre, en yüksek puandan başlanarak , yapılacak başarı sıralamasına göre,2012 Komiser Yardımcılığı kontenjan miktarı olan 500 asil,kontenjan miktarının yarısı olan 250 personel de yedek olarak belirlenecek. Yazılı Sınav 25 Mart 2012 günü saat 10.00′da Milli Eğitim Bakanlığınca 17 İl merkezinde yazılı- çoktan seçmeli test şeklinde yapılacak.Yazılı sınavı kazandığı ilan edilen adaylar, Eğitim Daire Başkanlığının belirleyeceği eğitim merkezlerinde 9 ay süreli Komiser Yardımcılığı kursuna katılmayı hak edeceklerdir Komiser Yardımcılığı sınavına katılmak isteyen personelin ; a) En az ön lisans seviyesinde bir yükseköğretim programından mezun olmak, b) Mesleğe girdikten sonra yapılan askerlik hizmeti süresi de dahil olmak üzere, son başvuru tarihi itibariyle fiilen en az 6 yıl polis memurluğu yapmış olmak, c) Son 3 yıl sicilinin olumlu olması, d) Son 3 yıl içerisinde kıdeme müessir ceza almamış olmak, e) Haklarında meslekten veya memuriyetten çıkarma cezasını gerektirecek suçlardan dolayı devam eden adli veya idari soruşturması bulunmamak, f) 18 yaşından sonra yapılan yaş tashihleri dikkate alınmamak üzere, son başvuru tarihi itibariyle 37 yaşından gün almamış olmak, (02.03.1975 tarihinden sonra doğanlar ) g) Yapılacak yazılı sınavında başarılı olmak şartları aranır. Yukarıda belirtilen şartlara haiz olan Başpolis Memurları da bu sınava müracaat edebilir.Bu konuda daha detaylı bilgi almak için tıklayınız. Komiser Yardımcılığı yazılı sınavında sorulacak soruların dağılımı şu şekildedir: Anayasa ve İdare Hukuku 10 soru Türk Ceza Kanunu ve Ceza Muhakemeleri Kanunu 20 soru Polisi ilgilendiren mevzuat 40 soru Atatürk ilkeleri ve inkılap tarihi 10 soru İnsan Hakları 10 soru Genel kültür 10 soru Emniyet Hizmetleri forum bölümündeki örnek sınav sorularına ulaşmak için tıklayınız. Komiser Yardımcılığı yazılı sınav sonuçları , 9 Mayıs 2012 günü , saat 17.00 den sonra Polis Bilgi Sistemi POLNET üzerinden , Eğitim Daire Başkanlığının sayfasından duyurulacağını öngörmekteyiz.

0 yorum:

Yorum Gönder

Lütfen Yorum Bırakınız Yorumlarınız Bizim İçin Önemlidir YORUM YAPMAK İÇİN YORUMLAMA BİÇİMİNDEN ADI/URL Seçerek Adınızı Yazıp URL Kısmını Boş bırakarak Yorum Yapınız..

Astsubay myo mülakatları sitesine hoşgeldiniz, Kara astsubay balıkesir , jandarma astsubay ankara , deniz astsubay yalova gölcük , hava astsubay izmir gaziemir, okulları başvuru, astsubay myo başvuru ve asil yedek listesi. listelerden adınıza bakıp kazanıp kazanmadıgınıza bakabilirsiniz