Bu Site Tamamen Fake(sahte) amaçlı açılmıştır :) Herkes nasıl ders geçmek için çalışma notu arayışına girip derste not tutup,defter kitap herşeye çalışıyorsa sizlerde çalışacaksınız beleşe ders geçmek yok :)
PARAZİTLERE HAYIR !! :)

15 Ocak 2012 Pazar

Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneleral Hayri Kıvrıkoğlu ÖzgeçmişiOrgeneral KIVRIKOĞLU, 08 Ağustos 1948 tarihinde Konya'da doğmuştur. 1969 yılında Kara Harp Okulundan istihkâm subayı olarak mezun olmuştur.

1970 yılında İzmir İstihkâm Okulunu bitiren Orgeneral KIVRIKOĞLU, 1970-1977 yılları arasında, Kara Kuvvetleri Komutanlığının çeşitli birliklerinde takım ve bölük komutanlığı görevlerini yürütmüştür.

1977 yılında girdiği Kara Harp Akademisini 1979 yılında bitirerek, kurmay subay olan Orgeneral KIVRIKOĞLU, 1979-1982 yılları arasında Erzincan 3'üncü Ordu Harekât Başkanlığı Plan Subaylığı yapmış, bu görevi esnasında 1980 yılında Tunceli bölgesinde de görev icra etmiştir.

1982-1988 yılları arasında, İzmir Güneydoğu Avrupa Müttefik Komutanlığı (NATO) İstihbarat Daire İstihbarat Şube Karargâh Subaylığı, 1988-1990 yılları arasında Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı Özel İstihbarat Başkanlığı Dış İstihbarat Şube Müdürlüğü yapmıştır.

Roma/İtalya'da NATO Savunma Kolejini bitiren Orgeneral KIVRIKOĞLU sırasıyla, 1990-1992 yılları arasında Topkule İstanbul'da 66'ncı Zırhlı Tugay Kurmay Başkanlığı, 1992-1995 yılları arasında Belçika NATO Avrupa Kuvvetleri Komutanlığı Tatbikat ve Değerlendirme Şube İrtibat Kısım Amirliği ile Prensip ve İhtiyaçlar Başkanlığında Silah Kontrol Şube Müdürlüğü, 1995-1996 yılları arasında Merzifon 229'uncu Motorlu Piyade Alayı Muharebe Grup Komutanlığı görevlerini icra etmiştir. Bu görevde iken; Sivas, Erzincan ve Tunceli'de İç Güvenlik Harekâtı'na iştirak etmiştir.

1996 yılında tuğgeneral rütbesine yükselen Orgeneral KIVRIKOĞLU, bu rütbede ikişer yıl süreyle; Erzincan’da 3'üncü Ordu Komutanlığı Harekât Kurmay Yarbaşkanlığı ve 8'inci Mekanize Piyade Tugay Komutanlığı görevlerinde bulunmuştur.

2000 yılında, tümgeneralliğe terfi ederek; bu rütbede bir yıl süreyle, Edirne’de 3'üncü Mekanize Piyade Taktik Tümen Komutanlığı ve 2001-2004 yılları arasında üç yıl süreyle Belçika Mons'da Türk Millî Askerî Temsil Heyeti Başkanı olarak görev yapmıştır.

2004 yılında korgeneralliğe terfi ederek; iki yıl süreyle Erzurum'da 9'uncu Kolordu Komutanlığı ve bilahare iki yıl süreyle Kıbrıs'ta Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri Komutanlığı görevlerini ifa etmiştir.

2008 yılında orgeneralliğe terfi eden Orgeneral Hayri KIVRIKOĞLU, iki yıl süreyle Ege Ordusu Komutanlığı görevini müteakip bir yıl süreyle 1’inci Ordu Komutanlığı görevinde bulunmuş, 10 Ağustos 2011 tarihinden itibaren Kara Kuvvetleri Komutanlığı görevine atanmıştır.

Bayan Hale KIVRIKOĞLU ile evli olan Orgeneral Hayri KIVRIKOĞLU iki çocuk babasıdır. İngilizce ve Fransızca bilmektedir.

0 yorum:

Yorum Gönder

Lütfen Yorum Bırakınız Yorumlarınız Bizim İçin Önemlidir YORUM YAPMAK İÇİN YORUMLAMA BİÇİMİNDEN ADI/URL Seçerek Adınızı Yazıp URL Kısmını Boş bırakarak Yorum Yapınız..

Astsubay myo mülakatları sitesine hoşgeldiniz, Kara astsubay balıkesir , jandarma astsubay ankara , deniz astsubay yalova gölcük , hava astsubay izmir gaziemir, okulları başvuru, astsubay myo başvuru ve asil yedek listesi. listelerden adınıza bakıp kazanıp kazanmadıgınıza bakabilirsiniz